26-07-2008

Oorontsteking: niets doen werkt even goed als antibiotica

Elk jaar worden er in de VS ongeveer 15 miljoen antibioticarecepten uitgeschreven voor kinderen met een acute middenoorontsteking (otitis media acuta). Maar deze middelen bieden alleen maar weerstand tegen bacteriën, zo brengt een nieuwe studie ons in herinnering, en genezen de aandoening niet sneller dan wanneer je niets doet.
In totaal kregen 283 kinderen met deze oorontsteking of meteen een antibioticum of zij moesten twee dagen afwachten voordat ze het geneesmiddel namen. Er was geen verschil tussen de twee groepen wat koorts of otalgie (oorpijn) betreft, maar wel was er meer koorts en meer oorpijn bij degenen die eerst twee dagen moesten wachten en daarna alsnog het geneesmiddel hadden gebruikt.
Niets doen is dus in eerste instantie de beste remedie en in Engeland, Nederland en andere landen in Noord-Europa wordt die lijn al gevolgd voor otitis media. Misschien zullen de Verenigde Staten weldra volgen.7
7 JAMA, 2006; 296: 1235-1241
 

Uit dezelfde categorie

Geen Resultaten Gevonden

De pagina die je hebt opgevraagd, kon niet worden gevonden. Probeer je zoekopdracht te verfijnen of gebruik de navigatie hierboven om het bericht te vinden.

AI-medicijn verlaagt biologische leeftijd

No results found.

Het laatste nieuws

Neem je gezondheid in eigen hand

Word abonnee