15-08-2010

Bewerkt vlees verhoogt risico hartziekte

Niet rood vlees, maar bewerkt vlees vormt een risico voor de gezondheid, zo blijkt uit een nieuw onderzoek.

Mensen die regelmatig bewerkt vlees eten zoals boterhamvlees, worstjes of bewerkt vlees uit het koelvak, bleken een veel hoger risico te lopen op een hartziekte en/of diabetes type 2, zeggen de onderzoekers van de Harvard School of Public Health. Mensen echter die vaak rood vlees eten dat niet bewerkt is, zoals verse biefstuk, rollade of lam, brachten hun gezondheid daarmee niet in gevaar.

De onderzoekers concludeerden dat door het eten van 50 gram bewerkt vlees per dag (een hot dog of een half pakje boterhamvlees) het risico op hartziekte toenam met 42 procent, en op diabetes met 19 procent.

Bewerkt vlees bevat veel zout (natrium), waarvan bekend is dat het de bloeddruk verhoogt.
Het advies van de onderzoekers van Harvard luidt dat het beter is geen bewerkt vlees te eten, of ten minste niet vaker dan eenmaal per week.

BRON: Circulation, 2010: doi: 10.1161.CIRCULATIONAHA 109.924977

Lees wat het diabetesfonds hierover schrijft :
http://www.diabetesfonds.nl/nieuws/bewerkt-vlees-verhoogt-mogelijk-kans-op-diabetes-type-2

Uit dezelfde categorie

Sportdrank of chocolademelk?

Chocolademelk, met zijn ideale mix van eiwitten, koolhydraten en elektrolyten, biedt een effectief en natuurlijk alternatief voor sportdranken bij spierherstel na intensieve trainingen.

Het laatste nieuws