Pas op want je wordt er blind van

Misschien bent u nog een van die ongelukkige jongetjes geweest wier moeder hen wijsmaakte dat ze blind zouden worden van een zekere favoriete activiteit van pubers en adolescenten. Welnu, het kan haast niet ironischer, maar waarschijnlijk hebben de middelen die bedoeld zijn om het seksleven van mannen te verbeteren, nu juist dat effect. Bij de regulerende autoriteiten voor geneesmiddelen zijn meldingen binnengekomen waaruit valt op te maken dat middelen als Viagra (sildenafil), Cialis (tadalafil) en Levitra (vardenafil), allemaal middelen bij erectiele disfunctie, tot plotseling gezichtsverlies kunnen leiden. De middelen blijken een reactie te veroorzaken genaamd NAION (niet-arterieel ischemische voorbijgaande blindheid), waarbij plotseling de bloedtoevoer naar de oogzenuw stopt.
Op dit moment is niet duidelijk of de middelen direct verantwoordelijk zijn voor dit verschijnsel, of dat er andere factoren meespelen zoals hoge bloeddruk of diabetes. In ieder geval wordt patiënten die hun gezichtsvermogen verloren tijdens het gebruik van deze middelen, door de Amerikaanse geneesmiddelautoriteiten (FDA) dringend verzocht contact op te nemen met hun huisarts4.
4www.fda.gov
 

Trefwoorden
Viagra, blind blindheid